Bankacılık ve Sigortacılık Programı

Bankacılık ve Sigortacılık Programı


 

 Bankacılık

BANKACILIK VE SİGORTACILIK

             Ekonominin can damarı olan ve son yıllarda yeniden yapılanan bankacılık ve sigortacılık sektörünün pek çok sektöre ivme kazandırdığı görülmektedir. Bu nedenle, gereksinimine cevap verecek, temel işletmecilik eğitimi almış, teorik ve pratik bilgilerle donanmış, ulusal ve uluslararası yasal düzenlemelere hakim, eğitimli ve kalifiye ara eleman yetiştirmek amaçlanmaktadır.

             Gümüşhacıköy Meslek Yüksekokulu Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü dersleri alanında uzman 2 yardımcı doçent ve 5 öğretim görevlisi tarafından yürütülmektedir.

               Gümüşhacıköy Meslek Yüksekokulu Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü mezunları, kamu ve özel sektöre ait bankalarda, finans kuruluşlarında, muhasebe şirketlerinde, değişik sektörlerin muhasebe servislerinde, bilgi işlem merkezlerinde kariyerlerini sürdürebilirler. Sigortacı olarak çalışmak isteyenler mezunlar ise, sigortacılık hizmetlerinin sunulduğu kamu ve özel sektöre ait, kurum ve kuruluşlarda çalışabilecekleri gibi kendi işlerini de kurabilirler. Bununla birlikte, Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü öğrencileri önlisans eğitimlerini tamamladıktan sonra Dikey Geçiş Sınavı'na girerek yüksek öğretimlerine lisans düzeyinde devam etme olanağına sahiptirler.