Atama

Gümüşhacıköy Hasan Duman Meslek Yüksekokulu müdürlüğü görevini üç yıldır sürdüren Yrd. Dr. Turgut İleri’nin görev süresi dolması nedeniyle, bu göreve Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Yusuf Kemal Öztürk atandı.

atama

Devir teslim programında katılan Rektörümüz Prof. Dr. Metin Orbay; ‘’2011 yılında eğitim öğretim faaliyetlerine başlayan Gümüşhacıköy Hasan Duman MYO, kısa zaman dilimi içerisinde akademik ve fiziksel yapılanmasını tamamlayarak istihdam odaklı programlarıyla ve öğrenci sayısındaki artışla ilçemizde farkındalık yarattı. Yüksekokulumuz programlarında bankacılık, finans, yerel yönetimler gibi istihdam odaklı bölümlere yoğunlaşırken; bu bölümleri tercih eden öğrencilerimizin de yüzde 95’inin il dışından gelmiş olduğunu istatistikler gösteriyor. Bu oran, ilçemizin sosyo-kültürel ve ekonomik yaşantısına önemli bir katkı sağlamaktadır. Bu süre zarfında yüksekokul müdürlüğünü başarılı bir şekilde yürüten Yrd. Doç. Dr. Turgut İleri hocamız Gümüşhacıköy Hasan Duman Meslek Yüksekokulunun kurumsallaşmasında fiziksel ve akademik altyapında önemli değişimlere dönüşümlere imza atmıştır. Kendisine bugüne kadar yapmış olduğu faaliyet ve katkılardan dolayı üniversitemiz adına teşekkür ediyorum. Yeni atanan Yrd. Doç. Dr. Yusuf Kemal Öztürk hocamızın da üniversitemizi daha iyi bir noktaya taşıyacağını umut ediyor, kendisine de başarılar diliyorum.’’ dedi.

Yüksekokul müdürlüğü görevini devreden Yrd. Doç. Dr. Turgut İleri; üniversitemiz için her zaman en iyiyi yapma anlayışıyla hareket ettiklerini, kurumsal bir yüksekokul çizgisinin oluşması noktasında ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini ifade etti. İleri; ‘’Bu bir bayrak yarışıdır bayrağı bundan sonra Yusuf Kemal Öztürk hocamız devam ettirecek, kendisine yeni görevinde başarılar dilerim. Üniversite yönetiminin bu dönem içerisinde bizlere göstermiş olduğu ilgi ve alakadan dolayı da ayıca teşekkür ederim.’' cümlelerini kaydetti.

Gümüşhacıköy Hasan Duman MYO’nun yeni müdürü olarak atanan Yrd. Doç. Dr. Yusuf Kemal Öztürk de yüksekokulun çok kısa zaman dilimi içerisinde çok önemli bir noktaya geldiğini kendilerinin de bu sorumluluk bilinci içerisinde yüksekokulumuzu daha iyi noktalara taşımak için çalışacaklarını söyledi.

 

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü